Domů / Morální stav / Američtí presbyteriáni povolili homosexuálům stát se kazateli

Američtí presbyteriáni povolili homosexuálům stát se kazateli

Americká presbyteriánská církev po desetiletích diskusí zrušila nařízení, podle kterého nesměla být homosexuálům udělena pravomoc kázat.
Stala se tak čtvrtou protestantskou církví v USA, která udělala tento krok, v němž se podle expertů odráží širší kulturní změny ve společnosti. Diskuse tom, zda má být homosexuálům udělována pravomoc kázat, rozdělovala protestantské církve. Celá zpráva: Deník.cz, nebo  Yahoo! News

 

Poznámka

Ježíš Kristus nás učí, abychom neodsuzovali druhé. Jinak řečeno: Kristovi následovníci mají být pomocí ostatním – tedy i homosexuálům.  Druhou stranou mince je však skutečnost, že Kristovi následovníci by neměli být k hříchu pasivní. Povinností každého živého křesťana je hřích definovat a vymaňovat se z jeho vlivu. Jak sám za sebe, tak POMÁHAT ostatním.

Neměli bychom odsuzovat homosexuály jako jedince, ale je nutné poukázat na to, že homosexualita je hřích! Ale i s tímto hříchem je možné pracovat a prosit Ježíše Krista za odpuštění a pomoc při očištění a změně osobnosti.

V této souvislosti vyvstává otázka, proč tato církev ignoruje Boží zákon, který hovoří jasně?!

Římanům 1:26-27
Proto je Bůh vydal v moc hanebných vášní. Jejich ženy zaměnily přirozený styk za nepřirozený a stejně i muži zanechali přirozeného styku s ženami a vzplanuli žádostí jeden k druhému, muži s muži provádějí hanebnosti a tak sami na sobě dostávají zaslouženou odplatu za svou scestnost.

Leviticus 18:22
Nebudeš obcovat s mužem jako s ženou. Je to ohavnost.

 

Nahoru

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Nastavení vašeho prohlížeče podporuje "cookies" pro optimalizace vyhledávání.

Zavřít