Domů / Ekonomika / Generální stávka v Řecku ve znamení násilí

Generální stávka v Řecku ve znamení násilí

Lidovky.cz – 28. června 2011
Ve srážky mezi policií a demonstranty přerostl protivládní protest tisíců lidí před parlamentem v Aténách. Nejradikálnější protestující házeli na policisty kameny a zápalné lahve. Na několika místech v řecké metropoli vzplály ohně. Policisté proti demonstrantům použili slzný plyn.

Protestní akce se konaly i v dalších městech a provázeli zahájenou dvoudenní generální stávku. Tu řecké odbory vyhlásily jako výraz nesouhlasu s úspornými opatřeními, která se pod tlakem ze zahraničí snaží prosadit řecká vláda.
Celá zpráva ZDE nebo např. Msnbc.com

Poznámka:
Česká média tradičně o zmíněných událostech mnoho nemluví.
Proti vládním škrtům nedemonstrují pouze v Řecku. Podobné akce se konají  např. ve Španělsku (viz ČT24, BBC) nebo Francii.

Jaké můžeme sledovat souvislosti s biblickými proroctvími?

Významnou souvislost lze vidět v proroctví z knihy Daniel 2. V tomto proroctví se můžeme dovědět, že národy Evropy k sobě nepřilnou, přestože se o to budou někteří mocní světa snažit. Současné dění v Evropě jasně ukazuje, že jednotlivé národy k sobě nehodlají přilnout a stále se řeší problémy různého druhu – zejména finanční a měnové.

Druhou patrnou souvislostí je fakt, že za většinou těchto protestů stojí odbory o kterých  Boží prorokyně  E.G. White, napsala přibližně před sto lety:

„Brzy přijde doba, kdy vládnoucí moc odborů začne být despotická.“
(EGW, Lt 5, 1904)

„Pracovní odbory budou jednou ze sil, které přinesou na tuto zemi čas takového soužení, jaké zde nebylo od samého počátku světa.“
(EGW, Lt 200, 1903)

Při přebírání článku uveďte, prosím, odkaz na www.dobakonce.cz

Nahoru

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Nastavení vašeho prohlížeče podporuje "cookies" pro optimalizace vyhledávání.

Zavřít