Domů / Ekonomika / Jediné řešení krize: agresivní globální akce

Jediné řešení krize: agresivní globální akce

Svět se ocitá na prahu další ekonomické krize a stále jasněji je možné slyšet dva podstatné hlasy. První je, že hrozí ekonomické potíže, které svým rozsahem mohou předčit ty z roku 2008. Druhý hlas je ještě vážnější: tato situace vyžaduje razantní globální akci. 

Pro některé tyto informace nejsou tak zásadní. Z hlediska biblických předpovědí se však tento svět zcela ocitá na prahu výjimečného okamžiku.

Co se tedy děje? Pojďme se podívat na několik aktuálních informací:

Profesor ekonomie Nouriel Roubini
Nedávný článek tohoto profesora vyšel na IHned.cz pod titulem „Jediné řešení krize: agresivní globální akce“ a začíná zajímavě:

„Nejnovější ekonomická data naznačují, že se do nejrozvinutějších ekonomik vrací recese, neboť finanční trhy dosahují takové míry stresu, jaká zde nebyla od pádu Lehman Brothers v roce 2008.“

A končí ještě zajímavěji:
„Do budoucna nehrozí pouze mírná recese s dvojitým dnem, nýbrž těžká kontrakce, která by se mohla proměnit ve velkou hospodářskou krizi č. 2, zvláště pokud nastane chaos v eurozóně, který by mohl vest ke globálnímu finančnímu krachu. Zatvrzelá politika během první velké hospodářské krize vedla k obchodním a měnovým válkám, neřízeným platebním neschopnostem, deflaci, rostoucí nerovnosti příjmů a bohatství, chudobě, zoufalství a sociální i politické nestabilitě, což nakonec vyústilo vzestupem autoritářských režimů a druhou světovou válkou. Nejlepším způsobem, jak se vyhnout opakování této dějinné posloupnosti, je okamžitá rozhodná a agresivní globální akce.“
Celý článek najdete na IHned.cz

Evropská centrální banka
Šéf Evropské centrální banky prohlásil: Eurozóna je epicentrem globální dluhové krize
Dalším neklamným signálem je zpráva Eurozóna je epicentrem celosvětové dluhové krize. Uvedl to v noci na dnešek prezident Evropské centrální banky (ECB) Jean-Claude Trichet. Dodal, že situace je nyní vrtkavější než za krachu americké banky Lehman Brothers v roce 2008, protože trhy přestaly věřit, že klíčové země se nemohou dostat do platební neschopnosti.  Odkaz na IHned.cz

G20 – zasedání Washington
Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagarde (na snímku) říká, že současná ekonomická situace vstupuje do nebezpečné fáze.
Francouzský ministr financí Francoise Baroin na setkání G20 hovořil o  „silné globální“ reakci na to, co nazval „velmi vážnou situací.
Článek na Yahoo.com

Americký ministr financí Timothy Geithner a jeho plán pro Evropu je poslední šance zabránit globální katastrofě
Evropa, G20 a globální autority mají jednu z posledních možností zabránit dluhové krizi v rámci  EMU (Evropské měnové unie), nebo se vzdát odpovědnosti a sledovat, jak svět upadne do krize. Viz komentář na The Telegraph

Podobný článek například na cnbc.com

 

Co z dostupných informací vyplývá?
1 – nacházíme se na pokraji dalších vážných ekonomických problémů
2 – političtí a ekonomičtí lídři volají po razantní globální změně
3 –  političtí lídři volají po Novém světovém řádu, který podpořil také papež (další odkaz zde)
4 – velké světové banky a ústavy volají po jedné světové měně

Zdá se tedy, že přesně podle zednářského hesla „Řád z chaosu“ někdo přichází s „řešením“ této složité ekonomické krize. Zřetelně tak vyrůstá Nový světový řád, který nemá pouze politicko-ekonomický rozměr, ale i rozměr duchovní. Viz stránka Nový světový řád v sekci Studium.

Související zprávy na Dobakonce.cz
Šéf OSN volá po ekonomické revoluci
Volání po jedné světové měně
Národní státy jsou mrtvé, říká evropský prezident
Václav Klaus: globální vláda je větší nebezpečí než EU
Klausův další level: Boj proti NWO?
Klausův postesk: Všichni chtějí nový světový řád
Nový světový řád

Foto: AP Photo Manuel Balce Ceneta, Yahoo.com

Nahoru

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Nastavení vašeho prohlížeče podporuje "cookies" pro optimalizace vyhledávání.

Zavřít