Domů / Ekonomika / Makléř na BBC: trh do roka zkolabuje

Makléř na BBC: trh do roka zkolabuje

Investor z londýnské City šokoval televizní diváky i moderátorku pořadu BBC o hrozící nové ekonomické krizi. Řekl, že investorům je jedno, co vlády udělají s ekonomikou, protože na krizi vydělávají. Podotkl, že vlády nemají ve světě hlavní slovo.

„Ekonomická krize je jako rakovina. Když budete čekat a čekat a doufat, že to přejde, bude to pořád růst, až bude pozdě. Radil bych každému, aby se připravil. Teď je ten moment. To, že vláda něco vyřeší, je jen zbožným přáním. Svět neovládají vlády, nýbrž Goldman Sachs. Banku Goldman Sachs nebo velké fondy nezajímá záchranný balík.“

„Podle mých odhadů za necelých 12 měsíců zmizí úspory miliónů lidí. A to je teprve začátek. Takže buďte připraveni a jednejte hned,“ uzavřel Rastani. Celá zpráva na Novinky.cz

V šokovaných britských médiích došlo k spekulacím, jestli je Rastani skutečný makléř nebo jen nějaký podvodník. BBC ověřila a potvrdila, že je to skutečně makléř, a uznávaný ekonomický analytik společnosti BBC Robert Peston potvrdil, že to, co Rastani řekl v televizi veřejně, mu sdělují makléři z londýnské City zcela pravidelně a běžně už řadu týdnů. Zdroj Blisty.cz

Záznam z BBC (s titulky Reformy.cz)

Poznámka:
Nevíme, zda odhady pana Rastaniho vyjdou. Každopádně vážnost situace potvrzují mnozí další. Viz zpráva
Jediné řešení krize: agresivní globální akce, nebo
Barroso: Čelíme největší krizi v dějinách, EU musí mít větší moc

Viz také zpráva
Tajná zpráva Goldman Sachs: Svět jde do pekel, vydělejme na tom
Zdroj: ČT24 nebo Reformy.cz

Boží lid však ví, že těžké situace podobné této přijdou. Také ví, jak se má chovat a jaká zaslíbení dal Pán svému lidu pro dobu konce. Bůh vše zjevil prostřednictvím Bible a spisů Ellen Gould White každému, kdo o to stojí. Ale jak je skutečně Boží lid připraven? Jak jsou připraveni věřící, kteří chtějí přijít do věčného království, a kteří možná zažijí druhý příchod Ježíše Krista?

  • Matouš 6:19-21 
    Neukládejte si poklady na zemi, kde je ničí mol a rez a kde je zloději vykopávají a kradou. Ukládejte si poklady v nebi, kde je neničí mol ani rez a kde je zloději nevykopávají a nekradou. Neboť kde je tvůj poklad, tam bude i tvé srdce.

Vlastnit majetek není nic špatného. Naopak. Pokud ho člověk dobře spravuje, může být požehnáním pro mnoho dalších lidí. Ale klíčovou otázkou je: kde je naše srdce???

Sloužíme Bohu, nebo majetku? Pokud nás tyto zprávy příliš znepokojují, zeptejme se proč…

Jestli je příchod Krále králů Ježíše Krista tak blízko a jestli se na Něj opravdu těšíme, neměli bychom se spíše radovat z Jeho blízkého návratu?

Foto: Novinky.cz

Nahoru

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Nastavení vašeho prohlížeče podporuje "cookies" pro optimalizace vyhledávání.

Zavřít