Domů / Vliv okultismu / Okultní symboly 1 – Pentagram

Okultní symboly 1 – Pentagram

Pentagram neboli pěticípá hvězda, je považován za jeden z nejdůležitějších symbolů v okultismu a speciálně v čarodějnictví. Používá se v rituálech, které slouží k věštění, zaklínání a vyvolávání démonických duchů (padlých andělů).

Špičky pentagramu reprezentují v čarodějnictví elementy voda, oheň, země, vzduch a špička, která směřuje nahoru reprezentuje ducha.

Většina čarodějů a čarodějnic věří, že původ jejich magických, nadpřirozených schopností pramení právě z těchto elementů.

Je důležité si uvědomit, že každý symbol je viditelným znamením něčeho neviditelného. Tzn., že za každým symbolem se skrývá neviditelný význam.


Rihanna – Rudeboy


Deuteronomium 18:10 – 12
Ať se u tebe nevyskytne nikdo, kdo by provedl svého syna nebo svou dceru ohněm, věštec obírající se věštbami, mrakopravec ani hadač ani čaroděj ani zaklínač ani ten, kdo se doptává duchů zemřelých, ani jasnovidec ani ten, kdo se dotazuje mrtvých. Každého, kdo činí tyto věci, má Hospodin v ohavnosti. Právě pro tyto ohavnosti Hospodin, tvůj Bůh, před tebou vyhání ony pronárody.

-lh-

Nahoru

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Nastavení vašeho prohlížeče podporuje "cookies" pro optimalizace vyhledávání.

Zavřít