Domů / Vliv okultismu / Okultní symboly 6 – „Vševidoucí oko“ boha Hora

Okultní symboly 6 – „Vševidoucí oko“ boha Hora

Jedním z nejoblíbenějších okultních symbolů v hudebním průmyslu je tzv. „Vševidoucí oko“ boha Hora.

Hor je egyptský bůh nebe, slunce a světla, bůh egyptského krále a tím i celého světa. Je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších bohů egyptského panteonu. Hor je nejčastěji zobrazován jako sokol (např. na paletě krále Narmera) nebo jako muž se sokolí hlavou, často s korunou Horního a Dolního Egypta na hlavě. Podle Egyptské mytologie byl synem boha Osirise a bohyně Esety. Bůh Sutech zavraždil Horova otce Osirise. Hor pak chtěl pomstít svého otce a bojoval o nadvládu nad světem s bohem Sutechem. Po dlouhém boji plném zvratů nad ním nakonec zvítězil. V boji mu ovšem Sutech vyškrábal obě oči. Bohyně Eset Horovi zrak vrátila a jeho oči se staly symbolem bezpečnosti království, dokonalosti a ochrany před zlým vlivem Sutecha. Tolik tedy mytologie.

Tento symbol si vypůjčili svobodní zednáři a jiné okultní organizace, které v součastné době vládnou hudebnímu a filmovému průmyslu. Jejich vliv ovšem sahá také do politiky a finančních kruhů. Proto můžeme vidět symbol vševidoucího oka na dolarové bankovce.
V encyklopedii svobodného zednářství na straně 52 a 53 se dočteme:
„Vševidoucí oko“, důležitý symbol nadřazené bytosti, který si zednáři vypůjčili od starověkých národů. Stejným způsobem Egypťané znázorňovali Osirise, své hlavní božstvo, symbolem otevřeného oka, doplněného hieroglyfy jeho jména ve všech chrámech.“

Encyclopedy af Freemassonry, p. 52, 53

Bývalý satanista William Schnoebelen o tomto symbolu píše:
„S pomocí drog a okultních technik je možné otevřít tzv. ,, Třetí oko,,. Toto ,,oko,, se také nazývá Ajna chakra. Slouží k tomu, aby se člověk mohl spojit s Luciferovým vědomím. Je umístěno uprostřed čela. Když je toto ,,oko,, trochu otevřeno člověk dostává psychickou sílu. Když se ,,oko,, otevře kompletně, tvůj mozek je zaplaven ,,čistým,, vědomím samotného Lucifera. To je důvod, proč je jedním ze zednářských symbolů ,,Vševidoucí oko,,. Je symbolem osvícení.

Toto je satanova alternativa k tomu být ,,znovuzrozený,,. Člověk získává ,,osobní,, vztah s Luciferem. Začínáš myslet jako on a díváš se na svět a na lidi jeho očima. To není žádná hezká zkušenost.
William Schnoebelen masonry beyond the light str.195

Tím, že si hudební a filmoví superstars na fotografiích zakrývají jedno oko, vyjadřují svoji loajalitu bohu Horu a okultním organizacím, které ovládají dnešní svět.
-lh-

Egyptský hieroglyf 

Jednodolarová bankovka

Další naleznete např. na TheVigilantcitizen

Výklad dalších symbolů najdete zde

Nahoru

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Nastavení vašeho prohlížeče podporuje "cookies" pro optimalizace vyhledávání.

Zavřít