Domů / Šíření evangelia / Severní Korea hrozí preventivním jaderným útokem na Washington

Severní Korea hrozí preventivním jaderným útokem na Washington

Severní Korea ve čtvrtek pohrozila preventivním jaderným útokem na Spojené státy. Média zároveň oznamují, že Pchjongjang zakázal lety a plavbu podél hranic a pobřeží KLDR.

Severokorejský režim reaguje na snahy o zpřísnění sankcí ze strany Rady bezpečnosti OSN a probíhající jihokorejsko-americké vojenské cvičení.

Rada bezpečnosti o KLDR jedná kvůli úspěšnému jadernému testu, kterým severokorejský režim vyděsil celý svět.

V úterý severokorejská vláda oznámila, že zruší dohodu o příměří, jež byla podepsána po skončení války v Koreji v roce 1953, budou-li USA a Jižní Korea pokračovat v společných vojenských cvičeních.

Severokorejské úřady pohrozily světovému společenství „tvrdšími opatřeními“, než je provádění jaderných zkoušek. Podle tvrzení Pchjongjangu, mezinárodní síly, které jsou komunistickému státu nepřátelské, vedou případ do jaderné války, což KLDR vynucuje, aby reagovala odpovídajícími kroky.

Zdroj: rt.com, podobně České noviny, nebo článek Jižní Korea je prý připravena odpovědět tvrdě na útok KLDR

Poznámka
Biblické proroctví, které vyslovil samotný Ježíš Kristus, říká, že před jeho druhým příchodem bude dobrá zpráva evangelia hlásána po celém světě.

  • Matouš 24,14
    A toto evangelium o království bude kázáno po celém světě na svědectví všem národům, a teprve potom přijde konec.

V současné době tomu tak téměř je. Dokonce kdysi evangeliu nepřístupné země v tzv. oknu 10/40 jsou pokryty satelity avdentistické televize patřící do rodiny HOPE TV. Na světě je tak už pouze pár míst, kde Boží slovo není hlásáno. Severní Korea patří mezi ně. Tato země je v podstatě okolnímu světu uzavřená, což by se z důvodu případného vojenského konfliktu mohlo změnit.

Milosrdný Bůh do oblastí postižených válkou přivádí lékaře, humanitární pomoc a také misionáře, aby bylo zachráněno co nejvíce lidí.

Souvisí s článkem Evangelium hlásáno téměř na celém světě

Nahoru

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Nastavení vašeho prohlížeče podporuje "cookies" pro optimalizace vyhledávání.

Zavřít