Domů / Studium / Studium knihy „Velký spor věků“

Studium knihy „Velký spor věků“

„Velký spor věků“ je úžasná kniha, kterou by si každý měl za svůj život alespoň jednou přečíst. Kniha „Velký spor věků“ (angl. orig.: „The Great Controversy“), je posledním dílem série Drama věků, kterou napsala nejpřekládanější americká autorka Ellen Gould Whiteová (1827-1915). Její knihy byly přeloženy do více než 200 jazyků.  Kniha „Velký spor věků“ byla napsána před více než sto lety a u nás vyšla již několikrát pod různými názvy – „Vítězství lásky Boží“, „Velké drama věků“ nebo „Velký spor věků“. Autorka sama tuto svou knihu pokládala za nejdůležitější a přála si, aby se jí dostalo mnohem širší distribuce než kterékoli z jejich jiných, nádherných knih.

Rádi bychom Vás upozornili, že od třetího týdne v lednu začíná systematické studium této knihy. Studium knihy Velký spor věků bude probíhat na FB stránce SVĚDECTVÍ JEŽÍŠOVO PRO DOBU KONCE a začíná četbou autorčina „Úvodu“ v této knize. Studijní plán této knihy je koncipován rozvrhem, ve kterém čtenář každý týden přečte (prostuduje) jednu kapitolu. V průběhu týdne bude na stránce SVĚDECTVÍ JEŽÍŠOVO PRO DOBU KONCE upozorňován na zajímavé nebo klíčové pasáže dané kapitoly a v závěru týdne zde také nalezne kontrolní studijní otázky, které pomohou studované téma shrnout a lépe si je zapamatovat. Tato kniha mimo jiné nastiňuje historii křesťanství od zničení Jeruzaléma v roce 70. Dozvíte se v ní zajímavá historická fakta o reformátorech  jako byl John Viklef, Jan Hus, Jeroným Pražský, Martin Luther nebo William Miller. Je zde poutavě představen spor dobra a zla, a pozadí dění, jež se na naší planetě odehrává. Dozvíte se v ní zajímavá fakta o pronikání falešného učení do církve i o vlivu papežství na tento svět. Protože kniha nahlíží i do budoucnosti, můžete se tak seznámit s událostmi, které podle biblických proroctví mají v našem světě nastat.

Tolik pozvánka z FCB profilu Svědectví Ježíšovo pro dobu konce!

Více informací o studijním plánu této knihy včetně motivačního videa, ale také i odkazy na kompletní český i anglický text knihy či českou audio verzi knihy naleznete zde:
STUDIUM KNIHY VELKÝ SPOR VĚKŮ NA FB SVĚDECTVÍ JEŽÍŠOVO PRO DOBU KONCE

Další odkaz na on-line knihu Velký spor věků

Nahoru

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Nastavení vašeho prohlížeče podporuje "cookies" pro optimalizace vyhledávání.

Zavřít