Domů / Nová totalita / Vatikán kvůli kritice odvolal svého velvyslance v Irsku

Vatikán kvůli kritice odvolal svého velvyslance v Irsku

Tiscali.cz – 26.července 2011
Vatikán, 25. července – Zahraniční – Vatikán odvolal svého velvyslance v Irsku. Oznámil to dnes vatikánský mluvčí Ciro Benedettini. Stalo se tak poté, co irští zákonodárci minulý týden ostře kritizovali Vatikán za to, že údajně nařizoval tamním biskupům nehlásit policii případy podezření na zneužívání dětí kněžími.

Velvyslanec Vatikánu a apoštolský nuncius v Irsku arcibiskup Giuseppe Leanza byl odvolán z Dublinu ke konzultacím, uvedl vatikánský mluvčí.

Irové odsoudili Vatikán
Irští zákonodárci minulou středu schválili usnesení, ve kterém Vatikán za údajnou snahu o sabotáž v případech zneužívání dětí kněžími ostře odsoudili. Vatikán podle nich sabotoval usnesení irských biskupů z roku 1996 začít s hlášením podezřelých případů policii. Podle dopisu z roku 1997 Vatikán nařizoval irským biskupům postupovat v případech zneužívání dětí striktně podle církevního práva…

Irsko není jediná země s pedofilními skandály
Pedofilní skandály se objevily v církvích řady dalších zemí, například v USA, Německu, Belgii, Nizozemsku a na Maltě. Irská vláda před dvěma týdny zveřejnila zprávu, podle níž 19 kněží údajně zneužívalo děti od ledna 1996 do února 2009. Biskup, který byl pověřen ochranou dětí, o těchto případech prý věděl, ale policii je nenahlásil.
Celá zpráva ZDE, nebo Haló noviny

Poznámka:
Co k tomu dodat…  Agrentury AP a Reuters označují odvolání velvyslance Vatikánu ke konzultacím jako ojedinělý krok. Proč?

Způsob, jakým Vatikán začíná jednat a vystupovat proti dalším státům světa je přesně v souladu s tím, co Bůh předpověděl v Bibli. Papežství mělo svou moc ztratit  v roce 1798 a to se také stalo. Poté mělo svůj vliv opět získat a to se v současnosti děje na mnoha úrovních.
(Důležité je připomenout, že se zde mluví o papežství jako o systému, nikoliv o jednotlivcích. Mezi katolíky je mnoho skvělých lidí, kteří milují Ježíše Krista jako svého jediného Boha)

Nevěříte?
O tomto trendu plánujeme článek. Níže je pouze několik relativně aktuálních fotografií, které porovnejte např. s těmito verši z Božího slova:

  • Matouš 23:9
    A nikomu na zemi nedávejte jméno `Otec´: jediný je váš Otec, ten nebeský.  Ani si nedávejte říkat `Učiteli´: váš učitel je jeden, Kristus.
  • Jeremjáš 10:6-7 
    Nikdo není jako ty, Hospodine, jsi veliký a veliké je tvé jméno pro tvou bohatýrskou sílu.
    Kdo by se tě nebál, Králi pronárodů? Úcta patří jenom tobě! Ze všech mudrců pronárodů a ze všech království není nikdo jako ty.

 

Nahoru

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Nastavení vašeho prohlížeče podporuje "cookies" pro optimalizace vyhledávání.

Zavřít